Dożynki Powiatowe coraz bliżej to czas ogłosić konkurs na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy 2023 r.”.

Starosta rypiński Jarosław Sochacki serdecznie zaprasza reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich, sołectwa, Ochotnicze Straże Pożarne, grupy osób i osoby indywidualne z terenu powiatu rypińskiego do udziału w konkursie na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy 2023 r.”

Konkurs ma na celu kultywowanie i podtrzymywanie tradycji wśród lokalnej społeczności, edukację w zakresie obyczajów i zwyczajów regionalnych, przedstawienie możliwości twórczego aranżowania wieńca dożynkowego.

Formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony (link poniżej pn. Karta zgłoszenia) lub otrzymać w Starostwie Powiatowym w Rypinie (pokój 114) w godzinach pracy urzędu.

Reprezentacje biorące w konkursie otrzymują następujące nagrody pieniężne:

dyplomy oraz nagrody pieniężne w wysokości:

I miejsce 1500,00 zł

II miejsce 1200,00 zł

III miejsce 1000,00 zł

oraz

nagrody pieniężne w wysokości 400 zł oraz dyplomy dla pozostałych grup biorących udział w konkursie.

Serdecznie zapraszamy do udziału i do zobaczenia na Dożynkach Powiatowych i Targach Rypin Agra.