Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
(Dz. U. z  2022 r. poz. 1526, z 2023 r. poz. 572)

zwołuję

LX sesję Rady Powiatu w Rypinie, która odbędzie się w dniu 14 czerwca (środa) 2023 r. o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Rypinie przy ul. Warszawskiej 38,
z proponowanym porządkiem obrad:

1. Otwarcie obrad LX sesji VI kadencji Rady Powiatu.
  2. Sprawy organizacyjne:
    a) stwierdzenie kworum,
    b) przyjęcie porządku obrad LX sesji Rady Powiatu w Rypinie,
    c) przyjęcie protokołu z LIX sesji Rady Powiatu w Rypinie.
  3. Debata w sprawie raportu o stanie Powiatu Rypińskiego.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu w Rypinie wotum zaufania za rok 2022 (projekt uchwały – druk nr 1).
  5. Przedstawienie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Rypińskiego za 2022 rok.
  6. Przedstawienie sprawozdania Starosty Rypińskiego z działalności Zarządu Powiatu za rok 2022.
  7. Przedstawienie uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wyrażenia opinii o przedłużonym przez Zarząd Powiatu w Rypinie sprawozdaniu z wykonania budżetu Powiatu za
    rok 2022.
  8. Przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej złożonego do Regionalnej Izby Obrachunkowej o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu w Rypinie za rok 2022.
  9. Przedstawienie uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wyrażenia opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Rypinie w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu z wykonania budżetu powiatu za rok 2022.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Rypińskiego za 2022 rok (projekt uchwały – druk nr 2).
  1. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu z tytułu wykonania budżetu Powiatu Rypińskiego za 2022 rok (projekt uchwały – druk nr 3).
  2. Podjęcie uchwał:
    a) Uchwała o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Rypińskiego na lata 2023-2027 (projekt uchwały – druk nr 4),
    b) Uchwała o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Rypińskiego na rok 2023 (projekt uchwały – druk nr 5).
  3. Sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu Powiatu w Rypinie o pracach Zarządu w okresie międzysesyjnym.
  4. Wolne wnioski, oświadczenia i informacje.
  5. Zamknięcie obrad sesji.