Dnia 01.02.2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej na trasie Puszcza Miejska – Skrwilno w miejscowości Skudzawy.

Cały koszt tego zadania wyniósł prawie 2 miliony złotych, a pozyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg to około milion złotych. Pozostałe koszty zostały podzielone na powiat rypiński, który przeznaczył na realizację tej inwestycji około 600 tysięcy złotych oraz gminę Skrwilno, około 400 tysięcy złotych.

W uroczystości udział wzięli: starosta rypiński Jarosław Sochacki, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Cegłowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ziemowit Kłosowski, członkowie Zarządu Powiatu Paweł Sobierajski i Piotr Makowski, radna Rady Powiatu Barbara Nowakowska, radny Rady Powiatu Jacek Borowski, wójt Gminy Skrwilno Dariusz Kolczyński, przewodnicząca Rady Gminy Skrwilno Marlena Sztyburska oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Piotr Pawłowski.

Nowa droga w miejscowości Skudzawy była bardzo potrzeba m.in. dlatego, że w tej miejscowości znajduje się szkoła. Władze powiatu starają się poprawić jakość dróg, by zwiększyć bezpieczeństwo uczniów oraz wszystkich mieszkańców. Partycypacja kosztów z gminami i pozyskiwane dofinansowania, pozwalają realizować zaplanowane przedsięwzięcia.