Dzięki rządowemu wsparciu utworzono 12 nowych linii autobusowych w powiecie rypińskim

Dnia 21.01.2022 r. podpisano umowę na uruchomienie nowych linii autobusowych w powiecie rypińskim. Powiat rypiński w imieniu członków Zarządu Powiatu reprezentował starosta rypiński Jarosław Sochacki, a Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy we Włocławku prezes Tomasz Fic.

Na utworzenie nowych 12 linii komunikacyjnych powiat rypiński otrzymał ponad 600 tys. złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Każda gmina z naszego powiatu partycypowała koszty na uruchomienie nowych linii autobusowych w wysokości 11 tys. złotych.

Mimo pandemii zdecydowaliśmy się podjąć te działanie z myślą o naszych mieszkańcach. Dziękuję radnym Rady Powiatu za podjęcie uchwał i zabezpieczenie środków na te zadanie - komentował starosta Sochacki.

A oto nowe linie:

1. Czarnia Mała-Skrwilno-Rypin