W 2021 roku zostały zrealizowane inwestycje remontowe przejść dla pieszych w naszym powiecie.

Wyremontowane zostały przejścia na drogach powiatowych w Rypinie na ulicy 3 Maja oraz Młyńskiej, a także w miejscowości Sosnowo i Nadróż.

Na ul. 3 Maja w Rypinie powstało wyniesione przejście dla pieszych w postaci płytowego progu zwalniającego. Na tej ulicy, jak i na ulicy Młyńskiej, powstały także specjalne nawierzchnie chodnika z wypustkami ułatwiającymi poruszanie się osób niewidomych. Zostały zamontowane radarowe wyświetlacze prędkości zasilane energią słoneczną oraz punktowe elementy świetlne przed przejściami.

W każdym miejscu pojawiły się lampy drogowe, które odpowiednio oświetlają przejścia. Wykonane zostały także oznakowania ostrzegawcze „dzieci” dla kierowców i wszystkich podróżujących.

Inwestor:Powiat Rypiński
Partycypacja: Gmina Rogowo, przy przejściach dla pieszych w Nadrożu i Sosnowie