W naszym powiecie realizujemy kolejne inwestycje infrastrukturalne dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat Rypiński otrzymał dofinansowanie o łącznej wartości 1 572 196 zł ‼️
Spotkanie

Starosta Rypiński Jarosław Sochacki, Wicestarosta Piotr Czarnecki oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rypinie podpisali umowy na realizację trzech inwestycji drogowych: Świedziebnia-Zasady-Sadłowo-Godziszewy (513 m) o wartości 599 294,87 zł, Brzuze – Huta Chojno (995 m) o wartości 898 717,58 zł oraz odcinek Radziki Duże-Wąpielsk-Trąbin Ostrowite (995 m) o wartości 927 480,94 zł. Drogi te zostały dofinansowane w 50% z Funduszu Dróg Samorządowych.
Wykonaniem powyższych remontów zajmie się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lipnie oraz Zakład Handlowo-Budowlany „AGA” z Torunia. W ramach przebudowy odcinków dróg wykonane zostaną m.in.: pobocza, dodatkowe warstwy powierzchni – tj. wyrównawcza i ścieralna, chodniki i przejścia dla pieszych, elementy bezpieczeństwa – oznakowania poziomego i pionowego, oświetlenie hybrydowe.

spotkanie2